Kategorie

Czym tak naprawdę jest rower elektryczny?

 

    Często porównywany ze skuterem lub motorowerem E-bike to najprawdziwszy rower. Czym od zwykłego roweru się różni? Trzema elementami, są to: silnik, bateria i kontroler.

    Kontroler odpowiedzialny jest za dysponowanie mocą. Kiedy pedałujemy, zależnie od tego, z jaką siłą i prędkością kręcimy, dostajemy tyle mocy ile potrzeba, żeby komfortowo i przy zmniejszonym wysiłku cieszyć się jazdą ze wspomaganiem. Kiedy chcemy się zatrzymać, wystarczy przestać pedałować i, jak w tradycyjnym rowerze, zahamować. Silnik automatycznie zostaje wtedy odłączony.

bergsport, wyścigowa 48, www.bergsport.pl

    Na kierownicy znajduje się sterownik, który pozwala sterować mocą wspomagania; im mniej potrzebujemy wsparcia, tym dalej pojedziemy. Oczywiście rower działa również z wyłączoną, bądź rozładowaną baterią. Na wyświetlaczu dostajemy również informacje nt. przebiegu roweru, prędkości z jaką się poruszamy, wybranego przełożenia, poziomu naładowania baterii, a także dystansu, który jesteśmy w stanie pokonać ze wspomaganiem

bergsport, wyścigowa 48, www.bergsport.pl

    Rowery te wyposażone są w baterie litowo-jonowe. Długość ich życia to wartości rzędu kilkuset ładowań. Na w pełni naładowanej baterii będziemy w stanie pokonać dystans 40-80km.

bergsport, wyścigowa 48, www.bergsport.pl

    E-bike staje się coraz bardziej rozpowszechniony i z roku na rok zwiększa swój udział w sprzedaży rowerów na całym świecie. Europejską czołówkę rynków zbytu stanowią Holandia, Dania i północne Niemcy

    Rower nie musi być kojarzony z czymś męczącym. Jeżeli ktoś wykorzystuje rower jako środek transportu, to elektryk jest właśnie dla niego. Natomiast jeżeli lubimy jazdę wyczynową, rower z silnikiem elektrycznym pozwoli nam na więcej w trudnych warunkach; będzie szybciej, wyżej i dalej!

    Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą rowerów elektrycznych na stronie www.bergsport.pl, a także do jazdy próbnej w naszym sklepie przy ul. Wyścigowej 48 we Wrocławiu!