Kategorie

Promocje

Termoformowanie butów narciarskich - Technologie

 

 

 

Formowanie butów narciarskich.

 

 

Dobranie odpowiedniego rozmiaru czy typu to nie wszystko. Nasz sklep narciarski proponuje profesjonalne dopasowanie obuwia narciarskiego do Twojej budowy nogi. Przeczytaj jak szybko i łatwo możesz ulżyć sobie na stoku albo wyraźnie podnieść poziom komfortu. Każda świeżo zakupiona para butów dopasowanie ma w cenie!

 

 

 

Metod dostosowywania kształtu butów narciarskich jest kilka. Poniżej prezentujemy opis każdej proponowanej przez nas opcji. Możesz wybrać z listy poniżej sytuację, która najlepiej będzie opisywać Twoje doświadczenia, zostaniesz wtedy przeniesiony do opisu proponowanej przez nas usługi. Warto jednak skontaktować się z naszym sklepem aby nasz specjalista mógł odpowiedzieć na wszelkie pytania i zaproponować najlepsze rowzwiązanie. 

  1. Kupiłem nowe buty, chciałbym w 100% przygotować je do jazdy. 
  2. Mam buty, ale są niewygodne, źle prowadzą narty.
  3. Mam buty, ale noga/stopa szybko się w nich męczy.
  4. Odczuwam dyskomfort jakby stopa nie miała odpowiedniego podparcia.
  5. Mam pytanie (KONTAKT).

 

 

 

 

 

 

 

Formowanie buta wewnętrznego (linera)

 

 

Metoda skuteczna głównie dla osób, które odczuwają niewielki dyskomfort, w kilku miejscach odczuwają mały ucisk. Na czym polega?

 

Rozgrzewamy liner do ok 60 stopni. W tym czasie oklejamy Twoją nogę specjalną taśmą, głównie w miejscach, które generują nieprzyjemne odczucia podczas jazdy. Kolejnym etapem jest włożenie nogi do buta i dopięcie go jak do normalnego użytkowania. Teraz należy "rozchodzić" uplastyczniony but ustawiając się do pozycji narciarskiej, wykonując kilka kroków. To właśnie teraz Twój but chłodzi się zachowując zaplanowane odkształcenia. Rozmiary efektu jaki możemy otrzymać zamykają się w granicach 4mm, co zupełnie wystarczy osobom nie mającym poważniejszych problemów z dopasowaniem swojego narciarskiego obuwia. Cały proces zajmuje ok 30 min podczas których cały czas będziesz znajdował się pod okiem naszych specjalistów.

 

 

 

Formowanie całego buta (liner + skorupa)

 

 

To kompleksowa metoda dopasowywania obuwia narciarskiego. Polecana wszystkim. Idealna dla osób z szerszą kostką, wysokim podbiciem czy szeroką stopą. Usługa wykonywana na butach marek: Fischer, Salomon, Atomic, Head.

 

Technologie takie jak np. Fischer Vacuum pozwoliły na praktycznie idealne dopasowywanie butów narciarskich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tutaj również liner jest uplastyczniany, podobnie jak w powyższej metodzie, ale skorupa buta również jest poddawana ogrzewaniu w przeznaczonym do tego piecu. Po osiągnięciu plastyczności but jest zakładany i dopinany, zostaniesz poproszony o wejście na podest urządzenia sterującego procesem oraz poinformowany jaką pozycję należy przyjąć. Na buta zostaną nałożone kołnierze ciśnieniowe oraz chłodzące, a nasz specjalista ustawi odpowiednie parametry. Ciśnienie wywierane na buta pomaga kontrolować proces dopasowywania. Po schłodzeniu but zachowuje kształt jaki nadała mu Twoja noga.

 

 

 

Odbarczanie punktowe

 

 

Najlepsze rozwiązanie dla osób które odczuwają szczególny ucisk w określonych miejscach.

 

Poprosimy Cię o informacje, w którym miejscu but zbyt mocno uciska stopę. Będziesz musiał zostawić nam swoje obuwie narciarskie. Nasz specjalista umieści buta na specjalnym kowadełku i będzie rozgrzewał i wybijał tylko te punkty, które nam wskazałeś. Zazwyczaj przymiarka i odbiór jest możliwy następnego dnia, jednak w sezonie zastrzegamy sobie czas do 3 dni roboczych. Na pewno poinformujemy Cię kiedy już skończymy.

 

 

 

Indywidualna wkładka Sidas

 

 

Szczególnie polecana przez nas usługa. Wkładka jest dostosowana pod indywidualny kształt stopy. Spersonalizowana wkładka zapewnia do 40% przylegania buta narciarskiego i odczuwalnie poprawia komfort użytkowania. Często rozwiązuje problem zbyt szybkiego zmęczenia stopy, kiedy mamy wrażenia że stopa trochę się przekrzywia czy rozpłaszcza. 

 

Pierwszą proponowaną przez nasz sklep opcją jest wybranie jednego z dostępnych modeli wkładek przygotowanych pod konkretny typ stopy. Jeśli nie wiesz jaki profil będzie dla Ciebie odpowiedni, nasz pracownik zmierzy i zbada Twoją stopę na podoskopie. Następnie wkładki zostaną przycięte, aby dobrze leżały w bucie i gotowe. 

 

 

Najlepszym według nas rozwiązaniem jest jednak wybór Formowalnej wkładki. Tutaj również wykonamy pomiary Twojej stopy, następnie pobierzemy jej odcisk, który posłuży jako forma. Rozgrzaną wkładkę odpowiedniego typu umieścimy w formie A Ciebie poprosimy żebyś jeszcze raz na niej stanął. Wkładka zostanie schłodzona i zachowa nadany jej profil. Dzięki temu będzie dokładnym odwzorowaniem Twojej stopy co zapewni praktycznie 100 %-owe podparcie w bucie narciarskim. Gwarantujemy że odczujesz różnicę.