O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

Rower. I co dalej?

Wrocław wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów, umożliwiając im swobodne i bezpieczne poruszanie się po mieście. Powstają nowe, dobrze oznakowane ścieżki rowerowe, ułatwiające przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach miasta. Również coraz więcej kierowców jest świadoma jak dobrze współżyć z rowerzystami na drodze. Ale co z rekreacją?

Jest w samym Wrocławiu kilka miejsc, w które można swobodnie wybrać się na wycieczkę rowerową. Park Południowy to idealne miejsce na piknik, a do tego już od samego centrum miasta prowadzi do niego ścieżka rowerowa, która startuje przy ulicy Świdnickiej i ciągnie się przez całą długość ulicy Powstańców Śląskich. Warte uwagi są też parki Szczytnicki i Zachodni. Urokliwe trasy to drogi nad rzekami, dla przykładu odcinek od Mostu Zwierzynieckiego do lasu Rędzińskiego. Jadąc natomiast w drugą stronę od mostu Zwierzynieckiego okrążymy Wielką Wyspę i dotrzemy do mostu Szczytnickiego, skąd możemy wrócić prosto na plac Grunwaldzki.

Wieczorową porą, kiedy miasto jest już oświetlone, warto wybrać się na przejażdżkę trasą bulwaru nad Odrą, skąd można podziwiać budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedry i Pałacu Arcybiskupiego. Nastrojowy widok, plus jego odbicie w Odrze tworzą niepowtarzalną całość. Okolice bulwaru to również Park Juliusza Słowackiego, gdzie znajduje się Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe oraz po drugiej stronie mostu Piaskowego – Ostrów Tumski oraz plac Katedralny, gdzie warto wybrać się zarówno za dnia, jak i nocą.

Dla spragnionych większych wrażeń i dłuższych wypraw albo dla tych, którzy mogą przetransportować się z rowerami poza granice Wrocławia, polecić można trasę w stronę góry Ślęży. Niedaleko Ślęży znajduje się małe ale robiące wrażenie sanktuarium oraz jedno z najczystszych w okolicy źródeł wody, które dodatkowo jest dobrze zabezpieczone i bez problemu można tam uzupełnić zapasy wody na dalszą jazdę. Trasy w okolicach Sulistrowic czy Sobótki są już pagórkowate. Można zdobyć się na wjazd na Ślężę i przejazd masywem w kierunku Raduni.

Ciekawą trasą jest droga w kierunku Kątów Wrocławskich. Przez Park Złotnicki, Skałki i Zajazd Banderoza do samych Kątów. W trakcie tej wycieczki warto wjechać do parku nad Bystrzycą. Albo wybrać się w kierunku Trzebnicy, zwiedzić Bazylikę – Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej, zajrzeć do Lasu Bukowego. Ta trasa jest dość wymagająca, ale jest na niej przyjemny zjazd, co więcej w jedną stronę można podróżować szynobusem. Z kolei w okolicach Bielan Wrocławskich można szukać tras nad rzeką Ślęzą lub dotrzeć w okolice Zamku Topacz – widoki nie do opisania!

Najlepsze trasy to zawsze te odkryte samemu. W dobie smartfonów nie trzeba dobrze posługiwać się tradycyjną mapą, aby nie zgubić się nawet podczas wyprawy terenowej w nieznane. Niemniej, mapa i podstawowa wiedza o kierunkach świata są najlepszym rozwiązaniem. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na rowerze i szukania własnych ścieżek do odkrycia. Do zobaczenia na szlaku!

Shopping Cart