O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

Marka

Rozmiar koła

Cena

Kaski narciarskie

Jazda po ośnieżonym stoku to zarówno pasjonujący oraz ciekawy, jak i ekstremalny sport. Dlatego też warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i kupić odpowiednio dopasowane kaski narciarskie damskie lub męskie, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. W Polsce ten element wyposażenia jest obowiązkowy do momentu ukończenia 16. roku życia. Niemniej jednak dorośli również najczęściej korzystają z tego sprzętu dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa.

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego?

Odpowiednie dopasowanie tego elementu jest kluczowe. W tym celu musisz wiedzieć, na jaki rozmiar się zdecydować. Standardowo wyróżniamy 4 warianty:

XS — obwód głowy wynosi od 48 do 52 cm,

S — obwód głowy wynosi od 52 do 55 cm,

M — obwód głowy wynosi od 55 do 59 cm,

L — obwód głowy wynosi od 59 do 63 cm.

W celu dopasowania odpowiedniego rozmiaru musisz zmierzyć obwód swojej głowy. Jest to dość proste, wystarczy, że użyjesz m.in. centymetra krawieckiego i zmierzysz obwód ok. 1 cm nad liną brwi. Otrzymaną wartość dopasuj do przedziału rozmiarowego. Jeśli jesteś na granicy, to warto zmierzyć obydwa rozmiary i dobrać model względem swoich preferencji.

Przy czym kaski narciarskie damskie bądź męskie, nie mogą być za duże, ponieważ podczas zajadów mogą spaść, co może być niebezpieczne.

Rodzaje kasków narciarskich damskich i męskich

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które lubią rekreacyjną jazdę po skokach i dopiero zaczynają swoją przygodę. Możesz wybierać spośród wielu ciekawych wariantów. Jeśli szukasz uniwersalnego kasku narciarskiego damskiego bądź męskiego, to propozycje z szybką są ciekawą opcją. Dodatkowo osłona na oczy może być świetną alternatywą dla gogli.

Oferujemy również modele z pełną skorupą, które świetnie sprawdzą się w przypadku doświadczonych amatorów, jak i specjalistów, którzy wymagają od sprzętu perfekcyjnych parametrów użytkowych. Tego typu modele chronią zarówno głowę, jak i uszy oraz kark. Oczywiście znajdziesz tutaj również propozycję z niepełną skorupą. Ich niewątpliwą zaletą jest waga — są zdecydowanie lżejsze niż kaski narciarskie męskie bądź damskie z pełną skorupą. Poza tym mają miękką i wygodną piankę na uszy, którą najczęściej w razie potrzeby można zdjąć.

Jak wybrać idealny kask narciarski?

Poza rozmiarem i rodzajem warto mieć na uwadze również kilka innych kwestii. Przede wszystkim warto stawiać na modele, które pozwalają na łatwe zapinanie i odpinanie w rękawicach. W przypadku szczególnie delikatniej skóry warto wybierać opcje, które mają pasek z miękką wyściółką, dzięki temu sprzęt nie będzie powodował podrażnienia czy zaczerwienienia pod brodą.

Poza tym należy również sprawdzić, czy będą one pasowały do posiadanych przez Ciebie gogli. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również ciekawy design. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kasków narciarskich męskich i damskich, które możesz dobrać zarówno pod względem rozmiaru, rodzaju oraz funkcjonalności, jak i wyglądu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się całą ofertą Bergsport — jeśli potrzebujesz pomocy z doborem odpowiedniego kasku narciarskiego męskiego bądź damskiego, to zachęcamy do kontaktu. Możesz również odwiedzić nas w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu.

Shopping Cart