O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

O nas

Kontakt

Serwis

Wypożyczalnia

Blog

Zaloguj

Długość narty

Marka

Cena

Narty biegowe

Sport, który nie wymaga stoku ani nawet szlaku górskiego. Wystarczy, że jest spora pokrywa śnieżna. Mamy na myśli oczywiście narciarstwo biegowe. Można je uprawiać dosłownie wszędzie. Jednak niech nikogo to nie zmyli – ten sport wcale nie jest taki prosty. Wymaga wielu treningów, opanowania konkretnych ruchów oraz odpowiednich nart śladowych, żeby cały proces były płynny, a śnieg nie stanowił przeszkody nie do pokonania. W tej kategorii znajdziesz modele damskie i męskie marek takich jak Atomic, Fisher, Salomon i o długość 174-209 centymetrów.

Jak wybrać odpowiednie narty biegowe?

Zwróć szczególną uwagę na… swój wzrost i wagę. To bardzo ważne, ponieważ narty biegowe damskie i męskie mają za zadanie utrzymać Cię na powierzchni śniegu. Muszą więc być wystarczająco długie. Najlepiej wybrać te modele, które są od 5 do 15 centymetrów dłuższe niż nasz wzrost. Może jednak ta zasada ulec zmianie, jeśli nasza waga jest większa niż przeciętna w danym zakresie wzrostowym. Wtedy należy kupić dłuższe i przede wszystkim twardsze produkty śladowe. Nie jest to niestety proste do ocenienia, dlatego najlepiej skorzystać z porad osób pracujących w sklepach sportowych, chociażby takim jak nasz we Wrocławiu.

Jakie rodzaje nart oferujemy?

Tego typu produkty możemy podzielić względem stopnia zaawansowania użytkownika oraz rodzajem terenu. Możemy więc wymienić tutaj narty biegowe męskie lub damskie turystyczne, sportowe i wyczynowe oraz śladowe i backcountry. Jaka jest różnica między nimi? Najczęściej w stopniu twardości, szerokości, a także obecnością lub brakiem taliowania, łusek oraz metalowych krawędzi.

Dla osób początkujących najlepszy wyborem będą narty śladowe męskie lub damskie turystyczne. Dzięki nim szybko nauczysz się klasycznego stylu i szybko zaczniesz eksperymentować. Dla profesjonalistów, którzy lubią tereny wymagające, polecamy wyczynówki backcountry, które zapewniają wysoką przyczepność na zboczach. Jeśli jednak nie jesteś pewny, które wybrać — śmiało! Skontaktuj się z naszym sklepem!

Shopping Cart
error: Treść jest chroniona!